Ile czasu przed planowana ciaza brac kwas foliowy

W momencie, kiedy staramy się z polskim przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, by jak najszybciej powiadomić grupę i mężczyzn o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie stanowimy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Diet Duet

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na wszelkie zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich odbieranie jest bowiem niezwykle naturalne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (tworzonego w sukcesie wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle przydatne w kadrze i zarazem bardzo przyjemne, dlatego należy je kojarzyć zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może dotyczyć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak samo jak wszystkich nowych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych ponadto nie należy stosować po upływie czasu ważności. To bowiem jego wielkości potrafią być zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na koniec testu ciążowego nie tylko jego dobre zrobienie oraz odczekany okres z momentu ewentualnego zapłodnienia. Duże są i choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do lekarza, bo w ich przypadku test może wykazywać ciążę, do jakiej tak naprawdę nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zrobieniu, wyszedł ujemny. Potrafi wtedy świadczyć, że dotarło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ pewno istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie bogata odnaleźć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby stanowić dłuższą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy pamiętać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej swobodzie należy udać się do specjalisty i zrobić specjalne badania. Natomiast w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą popaść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.